Hemen Ara
Gülcihan Agaeva
Aile Terapisti Pınar Baybaşin
Pınar Baybaşin Hakkında

Gülcihan Agaeva

Uzman Klinik Psikolog
Uzm. Psk. Gülcihan AGAEVA, 2007 - 2013 yılları arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümünü başarıyla tamamlamıştır. Öğrenim süresi boyunca Mersin E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz kurumunda, Mersin Devlet Hastanesinin çelitli Psikiyatri birimlerinde ve çeşitli ana okullarında gönüllü gözlemci olarak staj çalışmalarını sürdürmüştür.

Uzm. Psk. Gülcihan AGAEVA, 2007 - 2013 yılları arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümünü başarıyla tamamlamıştır. Öğrenim süresi boyunca Mersin E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz kurumunda, Mersin Devlet Hastanesinin çelitli Psikiyatri birimlerinde ve çeşitli ana okullarında gönüllü gözlemci olarak staj çalışmalarını sürdürmüştür. Ayrıca 2016 yılında İstanbul Esenyurt Üniversitrsi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini de başarıyla tamamlayarak Uzman Psikolog unvanının sahibi olmuştur.

Yüksek lisans bitirme projesini ‘ Obsesif - Kompülsif Bozukluk Tanısı Alan Bireylerin Aileleri ve Sosyal Çevrelerindeki Bilişsel Süreçleri’ üzerine yazan Uzm. Psk. Gülcihan AGAEVA, Psikoloji lisans eğitimini tamamladığı sene Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde aile danışmanlığı, zihinsel ve bedensel engelli bireyler için bireysel ve grup terapileri alanlarında çalışmalarda bulunmuştur.

Uzm. Psk. Gülcihan AGAEVA, 2014 yılında trafik psikolojisinin alanı olan psikoteknik değerlendirme merkezinde sürücülerin güvenli araç kullanmalarını sağlayan zihinsel özelliklerini, psikomotor yetenek ve becerilerini, tutum ve davranışlarını değerlendirerek trafik içinde seyahat eden halkı, tehlikeli sürücülerden korumak amaçlı çalışmalarda bulunmuş, 2016 yılında 2 yıl dışarıdan sözleşmeli olarak Mersin Uluslararası Limanı operatörlerinin işe alımında, pozisyon değişikliklerinde ve iş kazası durumlarında bireysel ve kurumsal danışmak hizmeti vermiştir.

Aynı zamanda bir danışmanlık merkezinde, bilişsel davranışçı terapi ekolünü ve EMDR terapi yöntemini benimseyerek bireysel, aile ve çift danışmanlığı yapmış olan Uzm. Psk. Gülcihan AGAEVA, mesleki çalışmalarına YANKI Terapi Merkezinde devam etmektedir.