Hemen Ara
Ramazan Şimşek
Aile Terapisti Pınar Baybaşin
Pınar Baybaşin Hakkında

Ramazan Şimşek

Uzman Psikolog Pedagog
19 Mayıs Ünv. Psikoloji bölümünden mezun olarak Psikolog unvanı alan Şimşek; Mersin Ünv. Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Master eğitimini tamamlayarak da “Uzman” unvanı almıştır.

19 Mayıs Ünv. Psikoloji bölümünden mezun olarak Psikolog unvanı alan Şimşek; Mersin Ünv. Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Master eğitimini tamamlayarak da “Uzman” unvanı almıştır.

Uzun yıllar “Dikkat, Konsantrasyon, Odaklanma ve Bellek” konusunda çalışmalar yapan Şimşek, Avrupa’da araştırmalarını tamamladıktan sonra Türkiye’de ilk defa “Nörolojik Temelli Dikkat, Motivasyon ve Hafıza Eğitimini” geliştirerek bu alanda eğitimlerine bireysel ve kurumsal olarak devam etmektedir. Dikkat Ölçümü konusunda Stanford Üniversitesi tarafından tek tavsiye edilen Wisc-r Testi sertifikalı uygulayıcısıdır. “Okullarda Şiddeti Önlemeye Yönelik, Anne-Baba ve Öğrenci Eğitimi” Projesinde ailelere yönelik “Çözüm Odaklı Aile İçi İletişim Teknikleri” ve öğrencilere yönelik “Üstün Akademik Başarı Teknikleri” seminerlerinde Eğitmen olarak görev alan Şimşek 50 binin üzerinde Anne-Baba ve Öğrenciye eğitim vermiştir. Bunun birlikte geliştirmiş olduğu “Sınav ve Eğitim Koçluğu” sistemi sayesinde içinde Türkiye ÖSS 1.liğininde bulunduğu binlerce öğrencinin akademik gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Branşında eğitim ve sağlık hizmetlerinde görev alan Şimşek; çok sayıda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Alt Islatma, Kekemelik, Okul Anksiyetesi, Kaygı Bozuklukları, Sınav Kaygısı, Davranım Bozuklukları, Özgüven Eksikliği, Ergenlik Sorunları, İletişim Sorunları, Ders Çalışamama, Bilgisayar-İnternet Bağımlılığı, Okul Başarısızlıkları vs. yaşayan çocukların inceleme, tanılama ve tedavi çalışmalarını yürütmektedir. Yetişkinliklere yönelik iş dünyasına yönelik Kurumsal Eğitimler, Evlilik ve Aile Danışmanlığı, Performans Geliştirme, Depresyon, Panik Atak, Anksiyete Bozukluğu, Fobi ve Travma konularında sağaltım çalışmalarına devam eden Şimşek ŞEMA TERAPİSİ ve EMDR sertifikası sahibidir.

ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezinin açtığı “Aile ve Evlilik Terapisi” eğitimine devam eden Şimşek “Aile ve Evlilik Terapisti” Sertifikası almıştır.

Ayrıca dünyaca ünlü “Gottman Çift Terapisi” eğitimine katılarak “Gottman Çift Terapisti” sertifikası almıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde ilk defa ‘Psikolojik Danışma Web Sitesi’ni ve Hava Kuvvetleri Komutanlığında ilk defa ‘Üs Psikolojik Durum Haritası’ hazırlayan Şimşek yaptığı çalışmalarla “Üstün Başarı Belgesi” alan ilk psikologdur. “Okul Öncesi Eğitim Kurumlarını Mükemmelleştirme Modelini” tasarlayan Şimşek, okul öncesi kurumlara, ailelere ve çocuklara yönelik danışmanlığını sürdürmektedir.

Şimşek “Dikkat Dağınıklığını Önleme El Kitabı”, “Eski Köye Yeni Adetler; Ben, Biz, Çocuğa Dair” ve Dikkat Eksikliği Tedavisinde Yeni Yaklaşımlar” adlı kitapların yazarıdır.

Hürriyet Aile ve Cumartesi Eki’nde haftalık yazılarını yazmaya devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği ve EMDR Derneği Üyeliğini sürdüren Şimşek, kurucusu olduğu Kişisel Gelişim ve Kurumsal Danışmanlık Merkezinde danışmanlık ve eğitimlerine devam etmektedir.